Wij tellen alles na. Voor journalisten
Energie en bouwen per gemeente

Energie in Teylingen: minstens 50,2% drie fasen, 150 euro duurder in 2027

Teylingen heeft 18.214 kleinverbruikaansluitingen op het net van Liander. Deze pagina zet de cijfers van Geteld voor Teylingen bij elkaar: drie fasen per wijk, de wachttijd voor verzwaren, de energierekening van 2027, de stookkosten van komende winter, energietoeslag, subsidie, energielabels en nieuwbouw. Elk cijfer heeft zijn eigen peildatum en bron.

Hoofdbevindingen
  1. In Teylingen is energiearmoede 2,6% van de huishoudens, tegenover 6,0% landelijk.
  2. Bij nieuwbouw in Teylingen ontbreekt bij 100,0% van de woningen een bouwstartmelding.
  3. In Teylingen ligt de ondergrens voor drie fasen 9,9 procentpunt boven de landelijke ondergrens.
  4. De energiebelasting daalt in Teylingen met 12 euro, terwijl de netkosten met 162 euro stijgen.

Vier cijfers van je postcode zijn genoeg, of typ de naam van je gemeente. Wij bewaren niets: de check draait in je browser.

3-fase aansluiting in Teylingen: hoeveel aansluitingen hebben drie fasen?

Drie fasen komen voor bij minstens 50,2% en hoogstens 63,2% van de aansluitingen in Teylingen, waarbij de bovengrens deels een raming is.

De ondergrens ligt 9,9 procentpunt boven de landelijke ondergrens; in Warmond buiten heeft minstens 97,8% van 460 aansluitingen drie fasen (open kleinverbruikdata Liander, peiljaar 2026 (stand 1 januari)).

Aandeel aansluitingen met drie fasen per wijk in Teylingen, peiljaar 2026, wijken met minimaal 300 aansluitingen (bron: Liander via Geteld)
Wijkminstens (%)hoogstens (%)aansluitingen
Warmond buiten97,898,4460
Voorhout Hooghkamer73,680,51.582
Voorhout Buiten69,277,2675
Sassenheim West60,370,63.105
Warmond48,061,62.214
Sassenheim Oost41,957,12.843
Voorhout Oosthout40,556,02.983
Voorhout Oude Dorp39,855,52.250
Sassenheim Midden29,948,21.772

Niet in deze tabel: of een adres zelf een of drie fasen heeft. Liander publiceert per postcodegroep alleen het meest voorkomende aansluitingtype; de ondergrens telt de groepen waar drie fasen het meest voorkomt, de bovengrens telt de afwijkende aansluitingen erbij.

Vul je postcode in voor jouw postcodegebied, of bekijk alle gemeenten en de methode.

Wachttijd 3-fase in Teylingen: hoe vraag je een verzwaring aan en hoe lang duurt het?

In de provincie Zuid-Holland, waar Teylingen ligt, is voor huishoudens geen wachttijd in maanden gepubliceerd.

Liander publiceert geen wachttijd in maanden voor huishoudens. De Capaciteitskaart Netbeheer Nederland telde op 24 augustus 2026 70 van de 199 voedingsgebieden met tekort en wachtrij; 69 hadden ruimte.

Capaciteitskaart provincie Zuid-Holland, stand 24 augustus 2026: voedingsgebieden per status (bron: Netbeheer Nederland; aggregatie Geteld)
Richtingtekort met wachtrijin onderzoekbeperktruimte
Afname (verzwaren, laadpaal, warmtepomp)7065469
Teruglevering (zonnepanelen, thuisbatterij)111461113

Niet in deze tabel: de status per gemeente of per adres. Die staat op de kaart van Liander.

Een verzwaring vraag je aan via mijnaansluiting.nl; Liander stuurt daarna een prijsopgave. Sinds 1 juli 2026 geldt in congestiegebieden een gezamenlijke wachtlijst voor klein- en grootverbruik; woningen tot en met 3x35A vallen daarop in de categorie basisbehoeften en kunnen ook moeten wachten. Zo werkt een aansluiting verzwaren.

Laadpaal aanvragen in Teylingen: thuis of openbaar?

Een laadpaal op eigen terrein in Teylingen is meestal vergunningvrij; een openbare laadpaal vraag je aan bij de gemeente Teylingen.

Thuis laadt een paal op 11 kW als de aansluiting drie fasen heeft en anders op 3,7 tot 7,4 kW. In Teylingen heeft minstens 50,2% en hoogstens 63,2% van de 18.214 aansluitingen drie fasen (Liander, peiljaar 2026).

Niet op deze pagina: afwijkende regels in het omgevingsplan van Teylingen, bijvoorbeeld bij een monument, en toestemming van de verhuurder of VvE.

Alles over de laadpaal thuis en wat een laadpaal kost.

Energierekening Teylingen 2027: hoeveel gaat een huishouden meer betalen?

De energierekening in Teylingen stijgt in 2027 met 150 euro.

Bij een verbruik van 800 m3 gas en 2.620 kWh stijgen de netkosten met 162 euro en daalt de energiebelasting met 12 euro (Belastingplan 2027 en nettarieven, berekening Geteld, 15 september 2026).

Energiebelasting en netkosten voor een huishouden in Teylingen, 2026 tegenover 2027, in euro per jaar (bron: Belastingplan 2027, nettarieven, CBS 81528NED; berekend door Geteld op 15 september 2026)
Post20262027verschil
Energiebelasting gas en stroom na belastingvermindering243231-12
Netkosten stroom en gas745907+162
Samen+150

Niet in deze tabel: de leveringsprijs van gas en stroom en het vastrecht van de leverancier. Het profiel is 800 m3 gas en 2.620 kWh, het CBS-verbruik 2025 van Teylingen. De energiebelasting 2027 volgt het Belastingplan 2027, dat de Tweede en Eerste Kamer nog moeten aannemen. Door afronding kan de som een euro afwijken.

Methode en alle gemeenten.

Stookkosten Teylingen winter 2026/2027: wat kost gas stoken?

Stoken kost in Teylingen 914 euro in een normale winter.

Bij een koude winter is dat 1.164 euro; bij gelijk weer stijgen de kosten met 124 euro tegenover vorig jaar (CBS-gasverbruik 2025, KNMI-station Schiphol Airport, raming Geteld voor oktober 2026 tot en met maart 2027).

Geraamde gaskosten per huishouden in Teylingen, stookseizoen 2026/2027, in euro (bron: CBS 86333NED, KNMI-station Schiphol Airport, raming Geteld)
Scenariokosten (euro)
Zachte winter811
Normale winter914
Koude winter1.164
Koude winter met hogere gasprijs1.414

Niet in deze tabel: woningen met stadsverwarming en woningen zonder gasaansluiting.

Methode en alle gemeenten.

Energietoeslag in Teylingen: wat kun je in 2026 en 2027 nog krijgen?

Een landelijke energietoeslag is er in Teylingen in 2026 niet meer. Het Noodfonds Energie opent voor aanvragen van 4 januari tot en met 7 mei 2027 en betaalt minimaal 120 en maximaal 1.800 euro (Rijksoverheid, 29 september 2026). Hoeveel huishoudens dit raakt, laat het cijfer over energiearmoede zien.

Energiearmoede treft in Teylingen 2,6% van de huishoudens.

Landelijk is het aandeel 6,0% en de betaalbaarheidskloof is 760 euro per jaar. 17 van de 340 andere gemeenten hebben een lager aandeel (TNO/CBS Monitor Energiearmoede 2025, cijfers 2024).

Niet in dit cijfer: huishoudens die sinds 2024 door lagere prijzen of isolatie uit energiearmoede zijn gekomen.

Voorwaarden van het Noodfonds en de energietoeslag. Gemeentelijke hulp, zoals bijzondere bijstand of een energiecoach, loopt via de gemeente Teylingen.

Energiesubsidie in Teylingen: welke regelingen gelden in 2026?

Energiesubsidie in Teylingen loopt in 2026 via drie landelijke regelingen: de ISDE, het Warmtefonds en vanaf januari 2027 het Noodfonds Energie.

De ISDE geeft een bedrag per erkend apparaat of isolatiemaatregel. Het Warmtefonds leent 0% rente bij een gezamenlijk bruto-inkomen onder 60.000 euro en daarboven tegen een marktrente. In Teylingen heeft 9,2% van de geregistreerde energielabels klasse E, F of G.

Energieregelingen voor inwoners van Teylingen, stand 1 oktober 2026
RegelingVoor wieStatus
ISDEeigenaar-bewoner en VvE: warmtepomp, isolatie, zonneboileropen, bedrag per meldcode
Warmtefondseigenaar-bewoner en VvE: lening voor verduurzamingopen, 0% rente onder 60.000 euro inkomen
Noodfonds Energielaag inkomen en hoge energiekosten, ook blokverwarmingaanvragen 4 januari tot en met 7 mei 2027
Energietoeslag-geen landelijke regeling in 2026

Niet in deze tabel: regelingen van de gemeente Teylingen, de provincie Zuid-Holland en woningcorporaties.

Energielabel Teylingen: hoeveel woningen hebben label A, en hoeveel E, F of G?

Van de energielabels in Teylingen is 43,9% A of beter.

Landelijk is 41,2% A of beter; 9,2% van de labels is E, F of G, tegenover 11,3% landelijk (RVO Labelregister via Klimaatmonitor, peiljaar 2025).

Energielabels in Teylingen, peiljaar 2025 (bron: RVO Labelregister via Klimaatmonitor)
Labelklasseaandeel (%)
A of beter43,9
B en C39,8
D of slechter16,3
waarvan E, F of G9,2

Niet in deze tabel: woningen zonder geregistreerd label. B en C zijn berekend als rest van de 10.665 geregistreerde labels.

Alles over het energielabel.

Nieuwbouw in Teylingen: hoeveel wordt er gebouwd en wat is geregistreerd?

Nieuwbouw in Teylingen leverde 297 woningen op van 2023 tot en met 2025.

Bij 297 nieuwbouwwoningen ontbreekt de bouwstartmelding, een aandeel van 100,0%; geen van de 304 andere gemeenten heeft een hoger aandeel zonder melding (CBS 86098NED (BAG), stand augustus 2026).

Opgeleverde nieuwbouw zonder bouwstartmelding in Teylingen, per jaar (bron: CBS 86098NED, 2026 voorlopig)
Jaarzonder bouwstart (%)
2023100,0
2024100,0
2025100,0
2026100,0

Methode en alle gemeenten.

Woningbezit Teylingen: wie bezit de woningen en wat doet de beleggerskorting 2027?

Woningen in Teylingen zijn voor 13,7% niet door de eigenaar bewoond.

Corporaties bezitten 21,9% van de woningen in Teylingen; de gemiddelde verkoopprijs is 615.436 euro (CBS 82900NED en 83625NED, 2025).

Het Belastingplan 2027 verlaagt de overdrachtsbelasting voor woningen die de koper niet zelf bewoont per 1 januari 2027 van 8 naar 7%. Bij de gemiddelde verkoopprijs in Teylingen van 615.436 euro scheelt dat 6.154 euro per aankoop. De Tweede en Eerste Kamer moeten het plan nog aannemen.

Methode en alle gemeenten.

Stroomstoring in Teylingen: krijg je een vergoeding?

Bij een stroomstoring in Teylingen van vier uur of langer krijgt een huishouden een vergoeding van de netbeheerder.

De vergoeding is 35 euro bij een onderbreking van 4 tot 8 uur, met 20 euro erbij voor elke 4 uur extra. Liander maakt het bedrag binnen zes maanden over, zonder dat je erom hoeft te vragen (ACM).

Geen vergoeding bij onderhoud dat minstens drie dagen vooraf is aangekondigd en bij storingen in het hoogspanningsnet. De regeling geldt voor aansluitingen tot en met 3x25A; meld een storing zelf als Liander die niet kent.

Teylingen vergeleken met de buurgemeenten

Teylingen zit met minstens 50,2% drie fasen 1,6 procentpunt boven het gemiddelde van de 8 buurgemeenten (48,6%); Kaag en Braassem, Noordwijk en Lisse scoren hoger.

Teylingen en de gemeenten die eraan grenzen: drie fasen, energierekening 2027, stookkosten bij een normale winter en energiearmoede 2024
Gemeente3-fase minstens (%)energierekening 2027 (euro)stoken normaal (euro)energiearmoede (%)
Teylingen50,2+1509142,6
Kaag en Braassem63,7+1499373,3
Oegstgeest47,4+1501.0493,1
Noordwijk64,8+1509603,0
Lisse60,7+1508802,7
Katwijk38,4+1498803,2
Leiden29,5+1488447,3
Leiderdorp34,8+1499283,0
Haarlemmermeer49,9+1499372,8

Alle 342 gemeenten · andere gemeente kiezen.

Veelgestelde vragen over energie in Teylingen

Hoe vraag ik 3-fase aan in Teylingen?

Via mijnaansluiting.nl; Liander stuurt daarna een prijsopgave. In Teylingen heeft minstens 50,2% van de 18.214 aansluitingen al drie fasen.

Kan ik in Teylingen een laadpaal van 11 kW thuis aansluiten?

Alleen met een 3-fase-aansluiting. In Teylingen heeft minstens 50,2% en hoogstens 63,2% van de aansluitingen drie fasen. Op een fase laadt dezelfde paal op 3,7 tot 7,4 kW.

Welke netbeheerder heeft Teylingen?

Liander, voor 18.214 kleinverbruikaansluitingen (peiljaar 2026). Een verzwaring of nieuwe aansluiting vraag je aan via mijnaansluiting.nl.

Hoeveel betaalt een huishouden in Teylingen in 2027 meer voor energie?

150 euro per jaar bij 800 m3 gas en 2.620 kWh: de energiebelasting daalt met 12 euro en de netkosten stijgen met 162 euro.

Hoe vraag ik energietoeslag aan in Teylingen?

Een landelijke energietoeslag is er niet meer. Het Noodfonds Energie opent op 4 januari 2027; in Teylingen had in 2024 2,6% van de huishoudens energiearmoede. Gemeentelijke hulp loopt via de gemeente Teylingen.

Wat kost stoken in Teylingen deze winter?

914 euro bij een normale winter, 811 euro bij een zachte en 1.164 euro bij een koude winter, geraamd voor oktober 2026 tot en met maart 2027.

Zo hebben wij geteld
  • [01] Drie fasen per wijk: open kleinverbruikdata Liander, peiljaar 2026; koppeling postcode naar wijk via CBS 2025. Methode en CSV.
  • [02] Wachtlijst en netcapaciteit: Capaciteitskaart Netbeheer Nederland, stand 24 augustus 2026. Methode en CSV.
  • [03] Energierekening 2027: Belastingplan 2027, nettarieven en CBS 81528NED; berekend op 15 september 2026. Methode en CSV.
  • [04] Stookkosten: CBS 86333NED en KNMI-station Schiphol Airport; raming stookseizoen 2026/2027. Methode en CSV.
  • [05] Energiearmoede: TNO/CBS Monitor Energiearmoede 2025, cijfers 2024. Methode en CSV.
  • [06] Noodfonds Energie: Rijksoverheid, 29 september 2026. Vergoeding bij stroomstoring: ACM.
  • [07] Energielabels: RVO Labelregister via Klimaatmonitor, peiljaar 2025. Methode en CSV.
  • [08] Nieuwbouw: CBS 86098NED (BAG), stand augustus 2026. Methode en CSV.
  • [09] Woningbezit: CBS 82900NED en 83625NED, 2025. Methode en CSV.

Geteld verkoopt niets en ontvangt geen vergoeding voor een plek in onze onderzoeken. We gebruiken geen affiliate-links en verkopen geen persoonsgegevens of leads.