Wij tellen alles na. Voor journalisten
Energie en bouwen per gemeente

Energie in Nissewaard: minstens 16,3% drie fasen, 119 euro duurder in 2027

Nissewaard heeft 44.985 kleinverbruikaansluitingen op het net van Stedin. Deze pagina zet de cijfers van Geteld voor Nissewaard bij elkaar: drie fasen per wijk, de wachttijd voor verzwaren, de energierekening van 2027, de stookkosten van komende winter, energietoeslag, subsidie, energielabels en nieuwbouw. Elk cijfer heeft zijn eigen peildatum en bron.

Hoofdbevindingen
  1. 3-fase aansluitingen komen in Nissewaard voor bij minstens 16,3% en hoogstens 27,6% van de aansluitingen.
  2. De energierekening in Nissewaard stijgt in 2027 met 119 euro.
  3. Stoken kost in Nissewaard 811 euro in een normale winter.
  4. Energielabel E, F of G komt voor bij 5,8% van de labels in Nissewaard.
  5. Bij nieuwbouw in Nissewaard ontbreekt bij 64,1% de bouwstartmelding.

Vier cijfers van je postcode zijn genoeg, of typ de naam van je gemeente. Wij bewaren niets: de check draait in je browser.

3-fase aansluiting in Nissewaard: hoeveel aansluitingen hebben drie fasen?

3-fase aansluitingen komen in Nissewaard voor bij minstens 16,3% en hoogstens 27,6% van de aansluitingen.

De ondergrens ligt 24,0 procentpunt onder landelijk; 10 van de 341 andere gemeenten hebben een lager aandeel. In Vriesland is de ondergrens 0,0%, tegenover minstens 100,0% in Halfweg (open kleinverbruikdata Stedin, peiljaar 2026, stand 1 januari).

Aandeel aansluitingen met drie fasen per wijk in Nissewaard, peiljaar 2026, wijken met minimaal 300 aansluitingen (bron: Stedin via Geteld)
Wijkminstens (%)hoogstens (%)aansluitingen
Halfweg100,0100,0370
De Elementen94,297,21.884
Simonshaven59,069,7580
Abbenbroek44,456,4653
Hekelingen33,652,2905
Zuidland32,849,03.317
Centrum24,238,64.159
Vierambachten22,333,6633
Schenkel21,330,02.568
Sterrenkwartier18,730,82.542
Heenvliet13,232,51.248
Gildenwijk11,816,8844
Geervliet8,825,5842
Maaswijk7,122,14.841
De Hoek5,112,91.310
Waterland2,714,73.597
Hoogwerf1,412,32.141
Schiekamp1,29,51.785
De Akkers0,48,34.944
Groenewoud0,09,21.754
Vogelenzang0,09,02.654
Vriesland0,06,41.238

Niet in deze tabel: of een adres zelf een of drie fasen heeft. Stedin publiceert per postcodegroep alleen het meest voorkomende aansluitingtype; de ondergrens telt de groepen waar drie fasen het meest voorkomt, de bovengrens telt de afwijkende aansluitingen erbij.

Vul je postcode in voor jouw postcodegebied, of bekijk alle gemeenten en de methode.

Wachttijd 3-fase in Nissewaard: hoe vraag je een verzwaring aan en hoe lang duurt het?

In de provincie Zuid-Holland, waar Nissewaard ligt, is voor huishoudens geen wachttijd in maanden gepubliceerd.

Stedin publiceert geen wachttijd in maanden voor huishoudens. Volgens de Capaciteitskaart Netbeheer Nederland (stand 24 augustus 2026) hebben 70 van de 199 voedingsgebieden een tekort en wachtrij.

Capaciteitskaart provincie Zuid-Holland, stand 24 augustus 2026: voedingsgebieden per status (bron: Netbeheer Nederland; aggregatie Geteld)
Richtingtekort met wachtrijin onderzoekbeperktruimte
Afname (verzwaren, laadpaal, warmtepomp)7065469
Teruglevering (zonnepanelen, thuisbatterij)111461113

Niet in deze tabel: de status per gemeente of per adres. Die staat op de kaart van Stedin.

Een verzwaring vraag je aan via mijnaansluiting.nl; Stedin stuurt daarna een prijsopgave. Sinds 1 juli 2026 geldt in congestiegebieden een gezamenlijke wachtlijst voor klein- en grootverbruik; woningen tot en met 3x35A vallen daarop in de categorie basisbehoeften en kunnen ook moeten wachten. Zo werkt een aansluiting verzwaren.

Laadpaal aanvragen in Nissewaard: thuis of openbaar?

Een laadpaal op eigen terrein in Nissewaard is meestal vergunningvrij; een openbare laadpaal vraag je aan bij de gemeente Nissewaard.

Thuis laadt een paal op 11 kW als de aansluiting drie fasen heeft en anders op 3,7 tot 7,4 kW. In Nissewaard heeft minstens 16,3% en hoogstens 27,6% van de 44.985 aansluitingen drie fasen (Stedin, peiljaar 2026).

Niet op deze pagina: afwijkende regels in het omgevingsplan van Nissewaard, bijvoorbeeld bij een monument, en toestemming van de verhuurder of VvE.

Alles over de laadpaal thuis en wat een laadpaal kost.

Energierekening Nissewaard 2027: hoeveel gaat een huishouden meer betalen?

De energierekening in Nissewaard stijgt in 2027 met 119 euro.

Bij een profiel van 710 m3 gas en 2.610 kWh stijgen de netkosten met 133 euro en daalt de energiebelasting met 14 euro (Belastingplan 2027 en nettarieven, berekening Geteld, 15 september 2026). 12 van de 341 andere gemeenten hebben een kleinere stijging.

Energiebelasting en netkosten voor een huishouden in Nissewaard, 2026 tegenover 2027, in euro per jaar (bron: Belastingplan 2027, nettarieven, CBS 81528NED; berekend door Geteld op 15 september 2026)
Post20262027verschil
Energiebelasting gas en stroom na belastingvermindering176162-14
Netkosten stroom en gas751884+133
Samen+119

Niet in deze tabel: de leveringsprijs van gas en stroom en het vastrecht van de leverancier. Het profiel is 710 m3 gas en 2.610 kWh, het CBS-verbruik 2025 van Nissewaard. De energiebelasting 2027 volgt het Belastingplan 2027, dat de Tweede en Eerste Kamer nog moeten aannemen. Door afronding kan de som een euro afwijken.

Methode en alle gemeenten.

Stookkosten Nissewaard winter 2026/2027: wat kost gas stoken?

Stoken kost in Nissewaard 811 euro in een normale winter.

Bij gelijk weer is dat 110 euro duurder dan vorig jaar; 8 van de 341 andere gemeenten hebben lagere stookkosten bij een normale winter (CBS-gasverbruik 2025, KNMI-station Rotterdam Airport, raming Geteld voor oktober 2026 tot en met maart 2027).

Geraamde gaskosten per huishouden in Nissewaard, stookseizoen 2026/2027, in euro (bron: CBS 86333NED, KNMI-station Rotterdam Airport, raming Geteld)
Scenariokosten (euro)
Zachte winter721
Normale winter811
Koude winter1.019
Koude winter met hogere gasprijs1.238

Niet in deze tabel: woningen met stadsverwarming en woningen zonder gasaansluiting.

Methode en alle gemeenten.

Energietoeslag in Nissewaard: wat kun je in 2026 en 2027 nog krijgen?

Een landelijke energietoeslag is er in Nissewaard in 2026 niet meer. Het Noodfonds Energie opent voor aanvragen van 4 januari tot en met 7 mei 2027 en betaalt minimaal 120 en maximaal 1.800 euro (Rijksoverheid, 29 september 2026). Hoeveel huishoudens dit raakt, laat het cijfer over energiearmoede zien.

Energiearmoede treft in Nissewaard 5,1% van de huishoudens.

Landelijk is het aandeel 6,0%; de betaalbaarheidskloof is 571 euro per jaar (TNO/CBS Monitor Energiearmoede 2025, cijfers 2024).

Niet in dit cijfer: huishoudens die sinds 2024 door lagere prijzen of isolatie uit energiearmoede zijn gekomen.

Voorwaarden van het Noodfonds en de energietoeslag. Gemeentelijke hulp, zoals bijzondere bijstand of een energiecoach, loopt via de gemeente Nissewaard.

Energiesubsidie in Nissewaard: welke regelingen gelden in 2026?

Energiesubsidie in Nissewaard loopt in 2026 via drie landelijke regelingen: de ISDE, het Warmtefonds en vanaf januari 2027 het Noodfonds Energie.

De ISDE geeft een bedrag per erkend apparaat of isolatiemaatregel. Het Warmtefonds leent 0% rente bij een gezamenlijk bruto-inkomen onder 60.000 euro en daarboven tegen een marktrente. In Nissewaard heeft 5,8% van de geregistreerde energielabels klasse E, F of G.

Energieregelingen voor inwoners van Nissewaard, stand 1 oktober 2026
RegelingVoor wieStatus
ISDEeigenaar-bewoner en VvE: warmtepomp, isolatie, zonneboileropen, bedrag per meldcode
Warmtefondseigenaar-bewoner en VvE: lening voor verduurzamingopen, 0% rente onder 60.000 euro inkomen
Noodfonds Energielaag inkomen en hoge energiekosten, ook blokverwarmingaanvragen 4 januari tot en met 7 mei 2027
Energietoeslag-geen landelijke regeling in 2026

Niet in deze tabel: regelingen van de gemeente Nissewaard, de provincie Zuid-Holland en woningcorporaties.

Energielabel Nissewaard: hoeveel woningen hebben label A, en hoeveel E, F of G?

Energielabel A of beter is goed voor 35,9% van de geregistreerde labels in Nissewaard.

Landelijk is 41,2% A of beter en 11,3% E, F of G; 26 van de 341 andere gemeenten hebben een lager aandeel E, F of G (RVO Labelregister via Klimaatmonitor, peiljaar 2025).

Energielabels in Nissewaard, peiljaar 2025 (bron: RVO Labelregister via Klimaatmonitor)
Labelklasseaandeel (%)
A of beter35,9
B en C53,1
D of slechter11,0
waarvan E, F of G5,8

Niet in deze tabel: woningen zonder geregistreerd label. B en C zijn berekend als rest van de 27.200 geregistreerde labels.

Alles over het energielabel.

Nieuwbouw in Nissewaard: hoeveel wordt er gebouwd en wat is geregistreerd?

Aan nieuwbouw zijn in Nissewaard van 2023 tot en met 2025 870 woningen opgeleverd.

Bij 558 woningen (64,1%) ontbreekt de bouwstartmelding; landelijk is dat 21%. 23 van de 304 andere gemeenten hebben een hoger aandeel zonder melding (CBS 86098NED (BAG), stand augustus 2026).

Opgeleverde nieuwbouw zonder bouwstartmelding in Nissewaard, per jaar (bron: CBS 86098NED, 2026 voorlopig)
Jaarzonder bouwstart (%)
202392,5
202489,6
202522,7
202650,0

Methode en alle gemeenten.

Woningbezit Nissewaard: wie bezit de woningen en wat doet de beleggerskorting 2027?

Woningen in Nissewaard worden voor 6,3% niet door de eigenaar bewoond.

4 van de 341 andere gemeenten hebben een lager aandeel niet zelf bewoond; 35,6% van de woningen is corporatiebezit (CBS 82900NED en 83625NED, 2025).

Het Belastingplan 2027 verlaagt de overdrachtsbelasting voor woningen die de koper niet zelf bewoont per 1 januari 2027 van 8 naar 7%. Bij de gemiddelde verkoopprijs in Nissewaard van 389.672 euro scheelt dat 3.897 euro per aankoop. De Tweede en Eerste Kamer moeten het plan nog aannemen.

Methode en alle gemeenten.

Stroomstoring in Nissewaard: krijg je een vergoeding?

Bij een stroomstoring in Nissewaard van vier uur of langer krijgt een huishouden een vergoeding van de netbeheerder.

De vergoeding is 35 euro bij een onderbreking van 4 tot 8 uur, met 20 euro erbij voor elke 4 uur extra. Stedin maakt het bedrag binnen zes maanden over, zonder dat je erom hoeft te vragen (ACM).

Geen vergoeding bij onderhoud dat minstens drie dagen vooraf is aangekondigd en bij storingen in het hoogspanningsnet. De regeling geldt voor aansluitingen tot en met 3x25A; meld een storing zelf als Stedin die niet kent.

Nissewaard vergeleken met de buurgemeenten

Nissewaard zit met minstens 16,3% drie fasen 5,8 procentpunt onder het gemiddelde van de 4 buurgemeenten (22,1%); Hoeksche Waard, Voorne aan Zee en Albrandswaard scoren hoger.

Nissewaard en de gemeenten die eraan grenzen: drie fasen, energierekening 2027, stookkosten bij een normale winter en energiearmoede 2024
Gemeente3-fase minstens (%)energierekening 2027 (euro)stoken normaal (euro)energiearmoede (%)
Nissewaard16,3+1198115,1
Hoeksche Waard33,7+1209373,2
Voorne aan Zee21,8+1209053,6
Rotterdam12,5+13186811,4
Albrandswaard20,5+1209372,5

Alle 342 gemeenten · andere gemeente kiezen.

Veelgestelde vragen over energie in Nissewaard

Hoe vraag ik 3-fase aan in Nissewaard?

Via mijnaansluiting.nl; Stedin stuurt daarna een prijsopgave. In Nissewaard heeft minstens 16,3% van de 44.985 aansluitingen al drie fasen.

Kan ik in Nissewaard een laadpaal van 11 kW thuis aansluiten?

Alleen met een 3-fase-aansluiting. In Nissewaard heeft minstens 16,3% en hoogstens 27,6% van de aansluitingen drie fasen. Op een fase laadt dezelfde paal op 3,7 tot 7,4 kW.

Welke netbeheerder heeft Nissewaard?

Stedin, voor 44.985 kleinverbruikaansluitingen (peiljaar 2026). Een verzwaring of nieuwe aansluiting vraag je aan via mijnaansluiting.nl.

Hoeveel betaalt een huishouden in Nissewaard in 2027 meer voor energie?

119 euro per jaar bij 710 m3 gas en 2.610 kWh: de energiebelasting daalt met 14 euro en de netkosten stijgen met 133 euro.

Hoe vraag ik energietoeslag aan in Nissewaard?

Een landelijke energietoeslag is er niet meer. Het Noodfonds Energie opent op 4 januari 2027; in Nissewaard had in 2024 5,1% van de huishoudens energiearmoede. Gemeentelijke hulp loopt via de gemeente Nissewaard.

Wat kost stoken in Nissewaard deze winter?

811 euro bij een normale winter, 721 euro bij een zachte en 1.019 euro bij een koude winter, geraamd voor oktober 2026 tot en met maart 2027.

Zo hebben wij geteld
  • [01] Drie fasen per wijk: open kleinverbruikdata Stedin, peiljaar 2026; koppeling postcode naar wijk via CBS 2025. Methode en CSV.
  • [02] Wachtlijst en netcapaciteit: Capaciteitskaart Netbeheer Nederland, stand 24 augustus 2026. Methode en CSV.
  • [03] Energierekening 2027: Belastingplan 2027, nettarieven en CBS 81528NED; berekend op 15 september 2026. Methode en CSV.
  • [04] Stookkosten: CBS 86333NED en KNMI-station Rotterdam Airport; raming stookseizoen 2026/2027. Methode en CSV.
  • [05] Energiearmoede: TNO/CBS Monitor Energiearmoede 2025, cijfers 2024. Methode en CSV.
  • [06] Noodfonds Energie: Rijksoverheid, 29 september 2026. Vergoeding bij stroomstoring: ACM.
  • [07] Energielabels: RVO Labelregister via Klimaatmonitor, peiljaar 2025. Methode en CSV.
  • [08] Nieuwbouw: CBS 86098NED (BAG), stand augustus 2026. Methode en CSV.
  • [09] Woningbezit: CBS 82900NED en 83625NED, 2025. Methode en CSV.

Geteld verkoopt niets en ontvangt geen vergoeding voor een plek in onze onderzoeken. We gebruiken geen affiliate-links en verkopen geen persoonsgegevens of leads.