Wij tellen alles na. Voor journalisten
Energie en bouwen per gemeente

Energie in Deurne: minstens 63,7% drie fasen, 122 euro duurder in 2027

Deurne heeft 16.126 kleinverbruikaansluitingen op het net van Enexis. Deze pagina zet de cijfers van Geteld voor Deurne bij elkaar: drie fasen per wijk, de wachttijd voor verzwaren, de energierekening van 2027, de stookkosten van komende winter, energietoeslag, subsidie, energielabels en nieuwbouw. Elk cijfer heeft zijn eigen peildatum en bron.

Hoofdbevindingen
  1. Deurne heeft drie fasen bij minstens 63,7% en hoogstens 78,4% van de aansluitingen, tegenover minstens 40,3% en hoogstens 55,9% landelijk.
  2. De energierekening in Deurne stijgt in 2027 met 122 euro; het einde van salderen kost in dit profiel 361 euro per jaar.
  3. Stoken kost in Deurne 1.667 euro in een koude winter met hogere gasprijs.
  4. Energiearmoede treft in Deurne 3,5% van de huishoudens; landelijk is dat 6,0% en de betaalbaarheidskloof is 731 euro per jaar.

Vier cijfers van je postcode zijn genoeg, of typ de naam van je gemeente. Wij bewaren niets: de check draait in je browser.

3-fase aansluiting in Deurne: hoeveel aansluitingen hebben drie fasen?

Drie fasen zijn in Deurne aanwezig bij minstens 63,7% en hoogstens 78,4% van de aansluitingen.

In Vlierden is de ondergrens 93,6%, tegenover minstens 37,7% in Koolhof, een verschil van 55,9 procentpunt (open kleinverbruikdata Enexis, peiljaar 2026, stand 1 januari).

Aandeel aansluitingen met drie fasen per wijk in Deurne, peiljaar 2026, wijken met minimaal 300 aansluitingen (bron: Enexis via Geteld)
Wijkminstens (%)hoogstens (%)aansluitingen
Vlierden93,696,7628
Helenaveen81,988,9503
Liessel81,389,61.678
Neerkant79,890,1911
Deurne66,578,57.040
Sint Jozefparochie57,375,21.519
Heiakker46,768,82.006
Koolhof37,765,61.841

Niet in deze tabel: of een adres zelf een of drie fasen heeft. Enexis publiceert per postcodegroep alleen het meest voorkomende aansluitingtype; de ondergrens telt de groepen waar drie fasen het meest voorkomt, de bovengrens telt de afwijkende aansluitingen erbij.

Vul je postcode in voor jouw postcodegebied, of bekijk alle gemeenten en de methode.

Wachttijd 3-fase in Deurne: hoe vraag je een verzwaring aan en hoe lang duurt het?

Wachttijd in de provincie Noord-Brabant, waar Deurne ligt, is voor huishoudens niet in maanden gepubliceerd.

Voor afname hebben 17 van de 54 voedingsgebieden een tekort en wachtrij, en 32 hebben ruimte (Capaciteitskaart Netbeheer Nederland, stand 24 augustus 2026); Enexis publiceert geen wachttijd in maanden voor huishoudens.

Capaciteitskaart provincie Noord-Brabant, stand 24 augustus 2026: voedingsgebieden per status (bron: Netbeheer Nederland; aggregatie Geteld)
Richtingtekort met wachtrijin onderzoekbeperktruimte
Afname (verzwaren, laadpaal, warmtepomp)173232
Teruglevering (zonnepanelen, thuisbatterij)154035

Niet in deze tabel: de status per gemeente of per adres. Die staat op de kaart van Enexis.

Een verzwaring vraag je aan via mijnaansluiting.nl; Enexis stuurt daarna een prijsopgave. Sinds 1 juli 2026 geldt in congestiegebieden een gezamenlijke wachtlijst voor klein- en grootverbruik; woningen tot en met 3x35A vallen daarop in de categorie basisbehoeften en kunnen ook moeten wachten. Zo werkt een aansluiting verzwaren.

Laadpaal aanvragen in Deurne: thuis of openbaar?

Een laadpaal op eigen terrein in Deurne is meestal vergunningvrij; een openbare laadpaal vraag je aan bij de gemeente Deurne.

Thuis laadt een paal op 11 kW als de aansluiting drie fasen heeft en anders op 3,7 tot 7,4 kW. In Deurne heeft minstens 63,7% en hoogstens 78,4% van de 16.126 aansluitingen drie fasen (Enexis, peiljaar 2026).

Niet op deze pagina: afwijkende regels in het omgevingsplan van Deurne, bijvoorbeeld bij een monument, en toestemming van de verhuurder of VvE.

Alles over de laadpaal thuis en wat een laadpaal kost.

Energierekening Deurne 2027: hoeveel gaat een huishouden meer betalen?

De energierekening in Deurne stijgt in 2027 met 122 euro.

De netkosten stijgen met 133 euro en de energiebelasting daalt met 11 euro (Belastingplan 2027 en nettarieven, berekening Geteld, 15 september 2026).

Energiebelasting en netkosten voor een huishouden in Deurne, 2026 tegenover 2027, in euro per jaar (bron: Belastingplan 2027, nettarieven, CBS 81528NED; berekend door Geteld op 15 september 2026)
Post20262027verschil
Energiebelasting gas en stroom na belastingvermindering419407-11
Netkosten stroom en gas742875+133
Samen+122

Niet in deze tabel: de leveringsprijs van gas en stroom en het vastrecht van de leverancier. Het profiel is 970 m3 gas en 3.090 kWh, het CBS-verbruik 2025 van Deurne. De energiebelasting 2027 volgt het Belastingplan 2027, dat de Tweede en Eerste Kamer nog moeten aannemen. Door afronding kan de som een euro afwijken.

Methode en alle gemeenten.

Stookkosten Deurne winter 2026/2027: wat kost gas stoken?

Stoken kost in Deurne 1.106 euro in een normale winter.

Bij gelijk weer kost stoken 150 euro meer dan vorig jaar (CBS-gasverbruik 2025, KNMI-station Volkel, raming Geteld voor oktober 2026 tot en met maart 2027).

Geraamde gaskosten per huishouden in Deurne, stookseizoen 2026/2027, in euro (bron: CBS 86333NED, KNMI-station Volkel, raming Geteld)
Scenariokosten (euro)
Zachte winter996
Normale winter1.106
Koude winter1.373
Koude winter met hogere gasprijs1.667

Niet in deze tabel: woningen met stadsverwarming en woningen zonder gasaansluiting.

Methode en alle gemeenten.

Energietoeslag in Deurne: wat kun je in 2026 en 2027 nog krijgen?

Een landelijke energietoeslag is er in Deurne in 2026 niet meer. Het Noodfonds Energie opent voor aanvragen van 4 januari tot en met 7 mei 2027 en betaalt minimaal 120 en maximaal 1.800 euro (Rijksoverheid, 29 september 2026). Hoeveel huishoudens dit raakt, laat het cijfer over energiearmoede zien.

Energiearmoede treft in Deurne 3,5% van de huishoudens.

Landelijk is het aandeel 6,0%; de betaalbaarheidskloof is 731 euro per jaar (TNO/CBS Monitor Energiearmoede 2025, cijfers 2024).

Niet in dit cijfer: huishoudens die sinds 2024 door lagere prijzen of isolatie uit energiearmoede zijn gekomen.

Voorwaarden van het Noodfonds en de energietoeslag. Gemeentelijke hulp, zoals bijzondere bijstand of een energiecoach, loopt via de gemeente Deurne.

Energiesubsidie in Deurne: welke regelingen gelden in 2026?

Energiesubsidie in Deurne loopt in 2026 via drie landelijke regelingen: de ISDE, het Warmtefonds en vanaf januari 2027 het Noodfonds Energie.

De ISDE geeft een bedrag per erkend apparaat of isolatiemaatregel. Het Warmtefonds leent 0% rente bij een gezamenlijk bruto-inkomen onder 60.000 euro en daarboven tegen een marktrente. In Deurne heeft 8,0% van de geregistreerde energielabels klasse E, F of G.

Energieregelingen voor inwoners van Deurne, stand 1 oktober 2026
RegelingVoor wieStatus
ISDEeigenaar-bewoner en VvE: warmtepomp, isolatie, zonneboileropen, bedrag per meldcode
Warmtefondseigenaar-bewoner en VvE: lening voor verduurzamingopen, 0% rente onder 60.000 euro inkomen
Noodfonds Energielaag inkomen en hoge energiekosten, ook blokverwarmingaanvragen 4 januari tot en met 7 mei 2027
Energietoeslag-geen landelijke regeling in 2026

Niet in deze tabel: regelingen van de gemeente Deurne, de provincie Noord-Brabant en woningcorporaties.

Energielabel Deurne: hoeveel woningen hebben label A, en hoeveel E, F of G?

Energielabels in Deurne zijn voor 39,3% A of beter.

Landelijk is dat 41,2%; in Deurne is 8,0% E, F of G (RVO Labelregister via Klimaatmonitor, peiljaar 2025).

Energielabels in Deurne, peiljaar 2025 (bron: RVO Labelregister via Klimaatmonitor)
Labelklasseaandeel (%)
A of beter39,3
B en C44,8
D of slechter15,9
waarvan E, F of G8,0

Niet in deze tabel: woningen zonder geregistreerd label. B en C zijn berekend als rest van de 8.630 geregistreerde labels.

Alles over het energielabel.

Nieuwbouw in Deurne: hoeveel wordt er gebouwd en wat is geregistreerd?

Nieuwbouw in Deurne leverde van 2023 tot en met 2025 342 woningen op.

Bij 16 woningen ontbreekt de bouwstartmelding, tegenover 21% landelijk (CBS 86098NED (BAG), stand augustus 2026).

Opgeleverde nieuwbouw zonder bouwstartmelding in Deurne, per jaar (bron: CBS 86098NED, 2026 voorlopig)
Jaarzonder bouwstart (%)
20233,4
202411,5
20253,4
20263,2

Methode en alle gemeenten.

Woningbezit Deurne: wie bezit de woningen en wat doet de beleggerskorting 2027?

Woningen in Deurne worden voor 10,7% niet door de eigenaar bewoond.

Corporaties bezitten 24,5% van de woningen; bij een gemiddelde verkoopprijs van 492.662 euro scheelt de lagere overdrachtsbelasting beleggers 4.927 euro per aankoop (CBS 82900NED en 83625NED, 2025).

Het Belastingplan 2027 verlaagt de overdrachtsbelasting voor woningen die de koper niet zelf bewoont per 1 januari 2027 van 8 naar 7%. Bij de gemiddelde verkoopprijs in Deurne van 492.662 euro scheelt dat 4.927 euro per aankoop. De Tweede en Eerste Kamer moeten het plan nog aannemen.

Methode en alle gemeenten.

Stroomstoring in Deurne: krijg je een vergoeding?

Bij een stroomstoring in Deurne van vier uur of langer krijgt een huishouden een vergoeding van de netbeheerder.

De vergoeding is 35 euro bij een onderbreking van 4 tot 8 uur, met 20 euro erbij voor elke 4 uur extra. Enexis maakt het bedrag binnen zes maanden over, zonder dat je erom hoeft te vragen (ACM).

Geen vergoeding bij onderhoud dat minstens drie dagen vooraf is aangekondigd en bij storingen in het hoogspanningsnet. De regeling geldt voor aansluitingen tot en met 3x25A; meld een storing zelf als Enexis die niet kent.

Deurne vergeleken met de buurgemeenten

Deurne zit met minstens 63,7% drie fasen 5,4 procentpunt boven het gemiddelde van de 6 buurgemeenten (58,3%); Asten en Gemert-Bakel scoren hoger.

Deurne en de gemeenten die eraan grenzen: drie fasen, energierekening 2027, stookkosten bij een normale winter en energiearmoede 2024
Gemeente3-fase minstens (%)energierekening 2027 (euro)stoken normaal (euro)energiearmoede (%)
Deurne63,7+1221.1063,5
Asten73,1+1211.0923,8
Gemert-Bakel73,2+1211.0833,9
Helmond52,8+1189406,9
Horst aan de Maas55,4+1211.0942,9
Venray42,5+1211.0494,4
Peel en Maas52,9+1211.0833,2

Alle 342 gemeenten · andere gemeente kiezen.

Veelgestelde vragen over energie in Deurne

Hoe vraag ik 3-fase aan in Deurne?

Via mijnaansluiting.nl; Enexis stuurt daarna een prijsopgave. In Deurne heeft minstens 63,7% van de 16.126 aansluitingen al drie fasen.

Kan ik in Deurne een laadpaal van 11 kW thuis aansluiten?

Alleen met een 3-fase-aansluiting. In Deurne heeft minstens 63,7% en hoogstens 78,4% van de aansluitingen drie fasen. Op een fase laadt dezelfde paal op 3,7 tot 7,4 kW.

Welke netbeheerder heeft Deurne?

Enexis, voor 16.126 kleinverbruikaansluitingen (peiljaar 2026). Een verzwaring of nieuwe aansluiting vraag je aan via mijnaansluiting.nl.

Hoeveel betaalt een huishouden in Deurne in 2027 meer voor energie?

122 euro per jaar bij 970 m3 gas en 3.090 kWh: de energiebelasting daalt met 11 euro en de netkosten stijgen met 133 euro.

Hoe vraag ik energietoeslag aan in Deurne?

Een landelijke energietoeslag is er niet meer. Het Noodfonds Energie opent op 4 januari 2027; in Deurne had in 2024 3,5% van de huishoudens energiearmoede. Gemeentelijke hulp loopt via de gemeente Deurne.

Wat kost stoken in Deurne deze winter?

1.106 euro bij een normale winter, 996 euro bij een zachte en 1.373 euro bij een koude winter, geraamd voor oktober 2026 tot en met maart 2027.

Zo hebben wij geteld
  • [01] Drie fasen per wijk: open kleinverbruikdata Enexis, peiljaar 2026; koppeling postcode naar wijk via CBS 2025. Methode en CSV.
  • [02] Wachtlijst en netcapaciteit: Capaciteitskaart Netbeheer Nederland, stand 24 augustus 2026. Methode en CSV.
  • [03] Energierekening 2027: Belastingplan 2027, nettarieven en CBS 81528NED; berekend op 15 september 2026. Methode en CSV.
  • [04] Stookkosten: CBS 86333NED en KNMI-station Volkel; raming stookseizoen 2026/2027. Methode en CSV.
  • [05] Energiearmoede: TNO/CBS Monitor Energiearmoede 2025, cijfers 2024. Methode en CSV.
  • [06] Noodfonds Energie: Rijksoverheid, 29 september 2026. Vergoeding bij stroomstoring: ACM.
  • [07] Energielabels: RVO Labelregister via Klimaatmonitor, peiljaar 2025. Methode en CSV.
  • [08] Nieuwbouw: CBS 86098NED (BAG), stand augustus 2026. Methode en CSV.
  • [09] Woningbezit: CBS 82900NED en 83625NED, 2025. Methode en CSV.

Geteld verkoopt niets en ontvangt geen vergoeding voor een plek in onze onderzoeken. We gebruiken geen affiliate-links en verkopen geen persoonsgegevens of leads.