Wij tellen alles na. Voor journalisten
Energie en bouwen per gemeente

Energie in Goeree-Overflakkee: minstens 42,9% drie fasen, 121 euro duurder in 2027

Goeree-Overflakkee heeft 31.467 kleinverbruikaansluitingen op het net van Stedin. Deze pagina zet de cijfers van Geteld voor Goeree-Overflakkee bij elkaar: drie fasen per wijk, de wachttijd voor verzwaren, de energierekening van 2027, de stookkosten van komende winter, energietoeslag, subsidie, energielabels en nieuwbouw. Elk cijfer heeft zijn eigen peildatum en bron.

Hoofdbevindingen
  1. De energierekening in Goeree-Overflakkee stijgt in 2027 met 121 euro.
  2. 50 van de 341 andere gemeenten hebben een kleinere stijging van de energierekening dan Goeree-Overflakkee.
  3. Bij gelijk weer is stoken in Goeree-Overflakkee 129 euro duurder dan vorig jaar.
  4. In Goeree-Overflakkee kost het einde van salderen voor het doorgerekende profiel 358 euro per jaar.

Vier cijfers van je postcode zijn genoeg, of typ de naam van je gemeente. Wij bewaren niets: de check draait in je browser.

3-fase aansluiting in Goeree-Overflakkee: hoeveel aansluitingen hebben drie fasen?

Van de aansluitingen in Goeree-Overflakkee heeft minstens 42,9% en hoogstens 60,0% drie fasen.

De ondergrens is minstens 71,4% in Stad aan 't Haringvliet en minstens 31,4% in Achthuizen, een verschil van 40,0 procentpunt (open kleinverbruikdata Stedin, peiljaar 2026).

Aandeel aansluitingen met drie fasen per wijk in Goeree-Overflakkee, peiljaar 2026, wijken met minimaal 300 aansluitingen (bron: Stedin via Geteld)
Wijkminstens (%)hoogstens (%)aansluitingen
Stad aan 't Haringvliet71,480,2810
Goedereede51,069,21.339
Ouddorp49,865,05.767
Melissant49,663,71.104
Nieuwe-Tonge47,662,31.447
Middelharnis44,461,84.487
Den Bommel43,858,8930
Ooltgensplaat41,559,31.688
Dirksland38,957,82.865
Oude-Tonge38,155,53.252
Stellendam37,056,72.188
Herkingen36,455,51.029
Sommelsdijk32,751,63.890
Achthuizen31,454,2671

Niet in deze tabel: of een adres zelf een of drie fasen heeft. Stedin publiceert per postcodegroep alleen het meest voorkomende aansluitingtype; de ondergrens telt de groepen waar drie fasen het meest voorkomt, de bovengrens telt de afwijkende aansluitingen erbij.

Vul je postcode in voor jouw postcodegebied, of bekijk alle gemeenten en de methode.

Wachttijd 3-fase in Goeree-Overflakkee: hoe vraag je een verzwaring aan en hoe lang duurt het?

Een wachttijd voor een zwaardere aansluiting in Goeree-Overflakkee is niet gepubliceerd; in de provincie Zuid-Holland hebben 70 van de 199 voedingsgebieden een wachtrij.

Stedin publiceert geen wachttijd in maanden voor huishoudens. De Capaciteitskaart Netbeheer Nederland meldt op 24 augustus 2026 69 voedingsgebieden met ruimte.

Capaciteitskaart provincie Zuid-Holland, stand 24 augustus 2026: voedingsgebieden per status (bron: Netbeheer Nederland; aggregatie Geteld)
Richtingtekort met wachtrijin onderzoekbeperktruimte
Afname (verzwaren, laadpaal, warmtepomp)7065469
Teruglevering (zonnepanelen, thuisbatterij)111461113

Niet in deze tabel: de status per gemeente of per adres. Die staat op de kaart van Stedin.

Een verzwaring vraag je aan via mijnaansluiting.nl; Stedin stuurt daarna een prijsopgave. Sinds 1 juli 2026 geldt in congestiegebieden een gezamenlijke wachtlijst voor klein- en grootverbruik; woningen tot en met 3x35A vallen daarop in de categorie basisbehoeften en kunnen ook moeten wachten. Zo werkt een aansluiting verzwaren.

Laadpaal aanvragen in Goeree-Overflakkee: thuis of openbaar?

Een laadpaal op eigen terrein in Goeree-Overflakkee is meestal vergunningvrij; een openbare laadpaal vraag je aan bij de gemeente Goeree-Overflakkee.

Thuis laadt een paal op 11 kW als de aansluiting drie fasen heeft en anders op 3,7 tot 7,4 kW. In Goeree-Overflakkee heeft minstens 42,9% en hoogstens 60,0% van de 31.467 aansluitingen drie fasen (Stedin, peiljaar 2026).

Niet op deze pagina: afwijkende regels in het omgevingsplan van Goeree-Overflakkee, bijvoorbeeld bij een monument, en toestemming van de verhuurder of VvE.

Alles over de laadpaal thuis en wat een laadpaal kost.

Energierekening Goeree-Overflakkee 2027: hoeveel gaat een huishouden meer betalen?

De energierekening in Goeree-Overflakkee stijgt in 2027 met 121 euro.

De netkosten stijgen met 133 euro en de energiebelasting daalt met 13 euro. De berekening gebruikt 830 m3 gas en 2.790 kWh (Belastingplan 2027 en nettarieven, berekend door Geteld op 15 september 2026).

Energiebelasting en netkosten voor een huishouden in Goeree-Overflakkee, 2026 tegenover 2027, in euro per jaar (bron: Belastingplan 2027, nettarieven, CBS 81528NED; berekend door Geteld op 15 september 2026)
Post20262027verschil
Energiebelasting gas en stroom na belastingvermindering284271-13
Netkosten stroom en gas751884+133
Samen+121

Niet in deze tabel: de leveringsprijs van gas en stroom en het vastrecht van de leverancier. Het profiel is 830 m3 gas en 2.790 kWh, het CBS-verbruik 2025 van Goeree-Overflakkee. De energiebelasting 2027 volgt het Belastingplan 2027, dat de Tweede en Eerste Kamer nog moeten aannemen. Door afronding kan de som een euro afwijken.

Methode en alle gemeenten.

Stookkosten Goeree-Overflakkee winter 2026/2027: wat kost gas stoken?

Stoken kost in Goeree-Overflakkee 951 euro in een normale winter.

In een koude winter is dat 1.209 euro; bij gelijk weer is stoken 129 euro duurder dan vorig jaar (CBS-gasverbruik 2025, KNMI-station Hoek van Holland, raming Geteld voor oktober 2026 tot en met maart 2027).

Geraamde gaskosten per huishouden in Goeree-Overflakkee, stookseizoen 2026/2027, in euro (bron: CBS 86333NED, KNMI-station Hoek van Holland, raming Geteld)
Scenariokosten (euro)
Zachte winter834
Normale winter951
Koude winter1.209
Koude winter met hogere gasprijs1.470

Niet in deze tabel: woningen met stadsverwarming en woningen zonder gasaansluiting.

Methode en alle gemeenten.

Energietoeslag in Goeree-Overflakkee: wat kun je in 2026 en 2027 nog krijgen?

Een landelijke energietoeslag is er in Goeree-Overflakkee in 2026 niet meer. Het Noodfonds Energie opent voor aanvragen van 4 januari tot en met 7 mei 2027 en betaalt minimaal 120 en maximaal 1.800 euro (Rijksoverheid, 29 september 2026). Hoeveel huishoudens dit raakt, laat het cijfer over energiearmoede zien.

Energiearmoede treft in Goeree-Overflakkee 4,2% van de huishoudens.

Landelijk gaat het om 6,0%; de betaalbaarheidskloof is 638 euro per jaar (TNO/CBS Monitor Energiearmoede 2025, cijfers 2024).

Niet in dit cijfer: huishoudens die sinds 2024 door lagere prijzen of isolatie uit energiearmoede zijn gekomen.

Voorwaarden van het Noodfonds en de energietoeslag. Gemeentelijke hulp, zoals bijzondere bijstand of een energiecoach, loopt via de gemeente Goeree-Overflakkee.

Energiesubsidie in Goeree-Overflakkee: welke regelingen gelden in 2026?

Energiesubsidie in Goeree-Overflakkee loopt in 2026 via drie landelijke regelingen: de ISDE, het Warmtefonds en vanaf januari 2027 het Noodfonds Energie.

De ISDE geeft een bedrag per erkend apparaat of isolatiemaatregel. Het Warmtefonds leent 0% rente bij een gezamenlijk bruto-inkomen onder 60.000 euro en daarboven tegen een marktrente. In Goeree-Overflakkee heeft 14,5% van de geregistreerde energielabels klasse E, F of G.

Energieregelingen voor inwoners van Goeree-Overflakkee, stand 1 oktober 2026
RegelingVoor wieStatus
ISDEeigenaar-bewoner en VvE: warmtepomp, isolatie, zonneboileropen, bedrag per meldcode
Warmtefondseigenaar-bewoner en VvE: lening voor verduurzamingopen, 0% rente onder 60.000 euro inkomen
Noodfonds Energielaag inkomen en hoge energiekosten, ook blokverwarmingaanvragen 4 januari tot en met 7 mei 2027
Energietoeslag-geen landelijke regeling in 2026

Niet in deze tabel: regelingen van de gemeente Goeree-Overflakkee, de provincie Zuid-Holland en woningcorporaties.

Energielabel Goeree-Overflakkee: hoeveel woningen hebben label A, en hoeveel E, F of G?

Van de energielabels in Goeree-Overflakkee is 38,5% A of beter.

Landelijk is 41,2% A of beter en 11,3% E, F of G, tegenover 14,5% in Goeree-Overflakkee (RVO Labelregister via Klimaatmonitor, peiljaar 2025).

Energielabels in Goeree-Overflakkee, peiljaar 2025 (bron: RVO Labelregister via Klimaatmonitor)
Labelklasseaandeel (%)
A of beter38,5
B en C38,0
D of slechter23,5
waarvan E, F of G14,5

Niet in deze tabel: woningen zonder geregistreerd label. B en C zijn berekend als rest van de 16.545 geregistreerde labels.

Alles over het energielabel.

Nieuwbouw in Goeree-Overflakkee: hoeveel wordt er gebouwd en wat is geregistreerd?

Aan nieuwbouw zijn in Goeree-Overflakkee van 2023 tot en met 2025 412 woningen opgeleverd.

Bij 65 woningen (15,8%) ontbreekt de bouwstartmelding; landelijk is dat 21% (CBS 86098NED (BAG), stand augustus 2026).

Opgeleverde nieuwbouw zonder bouwstartmelding in Goeree-Overflakkee, per jaar (bron: CBS 86098NED, 2026 voorlopig)
Jaarzonder bouwstart (%)
20239,1
20249,1
202535,2
202613,9

Methode en alle gemeenten.

Woningbezit Goeree-Overflakkee: wie bezit de woningen en wat doet de beleggerskorting 2027?

Van de woningen in Goeree-Overflakkee wordt 9,4% niet door de eigenaar bewoond.

Corporaties bezitten 27,5% van de 22.997 woningen; de gemiddelde verkoopprijs is 453.640 euro (CBS 82900NED en 83625NED, 2025).

Het Belastingplan 2027 verlaagt de overdrachtsbelasting voor woningen die de koper niet zelf bewoont per 1 januari 2027 van 8 naar 7%. Bij de gemiddelde verkoopprijs in Goeree-Overflakkee van 453.640 euro scheelt dat 4.536 euro per aankoop. De Tweede en Eerste Kamer moeten het plan nog aannemen.

Methode en alle gemeenten.

Stroomstoring in Goeree-Overflakkee: krijg je een vergoeding?

Bij een stroomstoring in Goeree-Overflakkee van vier uur of langer krijgt een huishouden een vergoeding van de netbeheerder.

De vergoeding is 35 euro bij een onderbreking van 4 tot 8 uur, met 20 euro erbij voor elke 4 uur extra. Stedin maakt het bedrag binnen zes maanden over, zonder dat je erom hoeft te vragen (ACM).

Geen vergoeding bij onderhoud dat minstens drie dagen vooraf is aangekondigd en bij storingen in het hoogspanningsnet. De regeling geldt voor aansluitingen tot en met 3x25A; meld een storing zelf als Stedin die niet kent.

Goeree-Overflakkee vergeleken met de buurgemeenten

Goeree-Overflakkee zit met minstens 42,9% drie fasen 2,9 procentpunt onder het gemiddelde van de 4 buurgemeenten (45,8%); Moerdijk en Schouwen-Duiveland scoren hoger.

Goeree-Overflakkee en de gemeenten die eraan grenzen: drie fasen, energierekening 2027, stookkosten bij een normale winter en energiearmoede 2024
Gemeente3-fase minstens (%)energierekening 2027 (euro)stoken normaal (euro)energiearmoede (%)
Goeree-Overflakkee42,9+1219514,2
Moerdijk58,0+1209814,3
Schouwen-Duiveland69,6+1221.0154,2
Voorne aan Zee21,8+1209053,6
Hoeksche Waard33,7+1209373,2

Alle 342 gemeenten · andere gemeente kiezen.

Veelgestelde vragen over energie in Goeree-Overflakkee

Hoe vraag ik 3-fase aan in Goeree-Overflakkee?

Via mijnaansluiting.nl; Stedin stuurt daarna een prijsopgave. In Goeree-Overflakkee heeft minstens 42,9% van de 31.467 aansluitingen al drie fasen.

Kan ik in Goeree-Overflakkee een laadpaal van 11 kW thuis aansluiten?

Alleen met een 3-fase-aansluiting. In Goeree-Overflakkee heeft minstens 42,9% en hoogstens 60,0% van de aansluitingen drie fasen. Op een fase laadt dezelfde paal op 3,7 tot 7,4 kW.

Welke netbeheerder heeft Goeree-Overflakkee?

Stedin, voor 31.467 kleinverbruikaansluitingen (peiljaar 2026). Een verzwaring of nieuwe aansluiting vraag je aan via mijnaansluiting.nl.

Hoeveel betaalt een huishouden in Goeree-Overflakkee in 2027 meer voor energie?

121 euro per jaar bij 830 m3 gas en 2.790 kWh: de energiebelasting daalt met 13 euro en de netkosten stijgen met 133 euro.

Hoe vraag ik energietoeslag aan in Goeree-Overflakkee?

Een landelijke energietoeslag is er niet meer. Het Noodfonds Energie opent op 4 januari 2027; in Goeree-Overflakkee had in 2024 4,2% van de huishoudens energiearmoede. Gemeentelijke hulp loopt via de gemeente Goeree-Overflakkee.

Wat kost stoken in Goeree-Overflakkee deze winter?

951 euro bij een normale winter, 834 euro bij een zachte en 1.209 euro bij een koude winter, geraamd voor oktober 2026 tot en met maart 2027.

Zo hebben wij geteld
  • [01] Drie fasen per wijk: open kleinverbruikdata Stedin, peiljaar 2026; koppeling postcode naar wijk via CBS 2025. Methode en CSV.
  • [02] Wachtlijst en netcapaciteit: Capaciteitskaart Netbeheer Nederland, stand 24 augustus 2026. Methode en CSV.
  • [03] Energierekening 2027: Belastingplan 2027, nettarieven en CBS 81528NED; berekend op 15 september 2026. Methode en CSV.
  • [04] Stookkosten: CBS 86333NED en KNMI-station Hoek van Holland; raming stookseizoen 2026/2027. Methode en CSV.
  • [05] Energiearmoede: TNO/CBS Monitor Energiearmoede 2025, cijfers 2024. Methode en CSV.
  • [06] Noodfonds Energie: Rijksoverheid, 29 september 2026. Vergoeding bij stroomstoring: ACM.
  • [07] Energielabels: RVO Labelregister via Klimaatmonitor, peiljaar 2025. Methode en CSV.
  • [08] Nieuwbouw: CBS 86098NED (BAG), stand augustus 2026. Methode en CSV.
  • [09] Woningbezit: CBS 82900NED en 83625NED, 2025. Methode en CSV.

Geteld verkoopt niets en ontvangt geen vergoeding voor een plek in onze onderzoeken. We gebruiken geen affiliate-links en verkopen geen persoonsgegevens of leads.