Wij tellen alles na. Voor journalisten
Energie en bouwen per gemeente

Energie in Beverwijk: minstens 45,3% drie fasen, 151 euro duurder in 2027

Beverwijk heeft 21.374 kleinverbruikaansluitingen op het net van Liander. Deze pagina zet de cijfers van Geteld voor Beverwijk bij elkaar: drie fasen per wijk, de wachttijd voor verzwaren, de energierekening van 2027, de stookkosten van komende winter, energietoeslag, subsidie, energielabels en nieuwbouw. Elk cijfer heeft zijn eigen peildatum en bron.

Hoofdbevindingen
  1. De energierekening in Beverwijk stijgt in 2027 met 151 euro; 32 van de 341 andere gemeenten hebben een grotere stijging.
  2. Bij nieuwbouw in Beverwijk heeft geen van de 304 andere gemeenten een lager aandeel zonder bouwstartmelding.
  3. De ondergrens voor drie fasen in Beverwijk ligt 5,0 procentpunt boven de landelijke ondergrens.
  4. Energiearmoede treft in Beverwijk 4,7% van de huishoudens, tegenover 6,0% landelijk.

Vier cijfers van je postcode zijn genoeg, of typ de naam van je gemeente. Wij bewaren niets: de check draait in je browser.

3-fase aansluiting in Beverwijk: hoeveel aansluitingen hebben drie fasen?

Drie fasen komt in Beverwijk voor bij minstens 45,3% en hoogstens 59,6% van de aansluitingen; de bovengrens is een raming.

In de Pijp en Wijkerbroek ligt de ondergrens op 89,2%, tegenover 18,9% in Oosterwijk en Zwaansmeer, een verschil van 70,3 procentpunt (open kleinverbruikdata Liander, peiljaar 2026, stand 1 januari).

Aandeel aansluitingen met drie fasen per wijk in Beverwijk, peiljaar 2026, wijken met minimaal 300 aansluitingen (bron: Liander via Geteld)
Wijkminstens (%)hoogstens (%)aansluitingen
De Pijp en Wijkerbroek89,292,0621
Wijk aan Zee83,187,51.177
Noordwestelijk tuinbouwgebied79,785,01.509
Vondelkwartier74,080,81.927
Warande65,974,8684
Centrum39,755,43.755
Broekpolder36,453,01.973
Meerestein35,652,43.282
Kuenenkwartier31,949,73.039
Oranjebuurt26,745,81.143
Oosterwijk en Zwaansmeer18,940,12.264

Niet in deze tabel: of een adres zelf een of drie fasen heeft. Liander publiceert per postcodegroep alleen het meest voorkomende aansluitingtype; de ondergrens telt de groepen waar drie fasen het meest voorkomt, de bovengrens telt de afwijkende aansluitingen erbij.

Vul je postcode in voor jouw postcodegebied, of bekijk alle gemeenten en de methode.

Wachttijd 3-fase in Beverwijk: hoe vraag je een verzwaring aan en hoe lang duurt het?

In de provincie Noord-Holland, waar Beverwijk ligt, is geen wachttijd in maanden voor huishoudens gepubliceerd.

In de provincie Noord-Holland hebben 124 van de 165 voedingsgebieden een tekort en wachtrij (Capaciteitskaart Netbeheer Nederland, stand 24 augustus 2026). Liander publiceert geen wachttijd in maanden voor huishoudens.

Capaciteitskaart provincie Noord-Holland, stand 24 augustus 2026: voedingsgebieden per status (bron: Netbeheer Nederland; aggregatie Geteld)
Richtingtekort met wachtrijin onderzoekbeperktruimte
Afname (verzwaren, laadpaal, warmtepomp)12419157
Teruglevering (zonnepanelen, thuisbatterij)3571788

Niet in deze tabel: de status per gemeente of per adres. Die staat op de kaart van Liander.

Een verzwaring vraag je aan via mijnaansluiting.nl; Liander stuurt daarna een prijsopgave. Sinds 1 juli 2026 geldt in congestiegebieden een gezamenlijke wachtlijst voor klein- en grootverbruik; woningen tot en met 3x35A vallen daarop in de categorie basisbehoeften en kunnen ook moeten wachten. Zo werkt een aansluiting verzwaren.

Laadpaal aanvragen in Beverwijk: thuis of openbaar?

Een laadpaal op eigen terrein in Beverwijk is meestal vergunningvrij; een openbare laadpaal vraag je aan bij de gemeente Beverwijk.

Thuis laadt een paal op 11 kW als de aansluiting drie fasen heeft en anders op 3,7 tot 7,4 kW. In Beverwijk heeft minstens 45,3% en hoogstens 59,6% van de 21.374 aansluitingen drie fasen (Liander, peiljaar 2026).

Niet op deze pagina: afwijkende regels in het omgevingsplan van Beverwijk, bijvoorbeeld bij een monument, en toestemming van de verhuurder of VvE.

Alles over de laadpaal thuis en wat een laadpaal kost.

Energierekening Beverwijk 2027: hoeveel gaat een huishouden meer betalen?

De energierekening in Beverwijk stijgt in 2027 met 151 euro.

De berekening gebruikt 790 m3 gas en 2.340 kWh (CBS, 2025); de netkosten stijgen met 162 euro en de energiebelasting daalt met 11 euro (Belastingplan 2027 en nettarieven, berekend door Geteld op 15 september 2026).

Energiebelasting en netkosten voor een huishouden in Beverwijk, 2026 tegenover 2027, in euro per jaar (bron: Belastingplan 2027, nettarieven, CBS 81528NED; berekend door Geteld op 15 september 2026)
Post20262027verschil
Energiebelasting gas en stroom na belastingvermindering205193-11
Netkosten stroom en gas745907+162
Samen+151

Niet in deze tabel: de leveringsprijs van gas en stroom en het vastrecht van de leverancier. Het profiel is 790 m3 gas en 2.340 kWh, het CBS-verbruik 2025 van Beverwijk. De energiebelasting 2027 volgt het Belastingplan 2027, dat de Tweede en Eerste Kamer nog moeten aannemen. Door afronding kan de som een euro afwijken.

Methode en alle gemeenten.

Stookkosten Beverwijk winter 2026/2027: wat kost gas stoken?

Stoken kost in Beverwijk 903 euro in een normale winter.

Bij gelijk weer is dat 123 euro duurder dan vorig jaar; in een zachte winter kost het 801 euro (CBS-gasverbruik 2025, KNMI-station Schiphol Airport, raming Geteld voor oktober 2026 tot en met maart 2027).

Geraamde gaskosten per huishouden in Beverwijk, stookseizoen 2026/2027, in euro (bron: CBS 86333NED, KNMI-station Schiphol Airport, raming Geteld)
Scenariokosten (euro)
Zachte winter801
Normale winter903
Koude winter1.150
Koude winter met hogere gasprijs1.397

Niet in deze tabel: woningen met stadsverwarming en woningen zonder gasaansluiting.

Methode en alle gemeenten.

Energietoeslag in Beverwijk: wat kun je in 2026 en 2027 nog krijgen?

Een landelijke energietoeslag is er in Beverwijk in 2026 niet meer. Het Noodfonds Energie opent voor aanvragen van 4 januari tot en met 7 mei 2027 en betaalt minimaal 120 en maximaal 1.800 euro (Rijksoverheid, 29 september 2026). Hoeveel huishoudens dit raakt, laat het cijfer over energiearmoede zien.

Energiearmoede treft in Beverwijk 4,7% van de huishoudens.

Landelijk gaat het om 6,0%; de betaalbaarheidskloof in Beverwijk is 649 euro per jaar (TNO/CBS Monitor Energiearmoede 2025, cijfers 2024).

Niet in dit cijfer: huishoudens die sinds 2024 door lagere prijzen of isolatie uit energiearmoede zijn gekomen.

Voorwaarden van het Noodfonds en de energietoeslag. Gemeentelijke hulp, zoals bijzondere bijstand of een energiecoach, loopt via de gemeente Beverwijk.

Energiesubsidie in Beverwijk: welke regelingen gelden in 2026?

Energiesubsidie in Beverwijk loopt in 2026 via drie landelijke regelingen: de ISDE, het Warmtefonds en vanaf januari 2027 het Noodfonds Energie.

De ISDE geeft een bedrag per erkend apparaat of isolatiemaatregel. Het Warmtefonds leent 0% rente bij een gezamenlijk bruto-inkomen onder 60.000 euro en daarboven tegen een marktrente. In Beverwijk heeft 11,6% van de geregistreerde energielabels klasse E, F of G.

Energieregelingen voor inwoners van Beverwijk, stand 1 oktober 2026
RegelingVoor wieStatus
ISDEeigenaar-bewoner en VvE: warmtepomp, isolatie, zonneboileropen, bedrag per meldcode
Warmtefondseigenaar-bewoner en VvE: lening voor verduurzamingopen, 0% rente onder 60.000 euro inkomen
Noodfonds Energielaag inkomen en hoge energiekosten, ook blokverwarmingaanvragen 4 januari tot en met 7 mei 2027
Energietoeslag-geen landelijke regeling in 2026

Niet in deze tabel: regelingen van de gemeente Beverwijk, de provincie Noord-Holland en woningcorporaties.

Energielabel Beverwijk: hoeveel woningen hebben label A, en hoeveel E, F of G?

Energielabels in Beverwijk zijn bij 37,0% van de geregistreerde labels A of beter.

Landelijk is 41,2% van de labels A of beter; 11,6% in Beverwijk is E, F of G (RVO Labelregister via Klimaatmonitor, peiljaar 2025).

Energielabels in Beverwijk, peiljaar 2025 (bron: RVO Labelregister via Klimaatmonitor)
Labelklasseaandeel (%)
A of beter37,0
B en C42,1
D of slechter20,9
waarvan E, F of G11,6

Niet in deze tabel: woningen zonder geregistreerd label. B en C zijn berekend als rest van de 13.500 geregistreerde labels.

Alles over het energielabel.

Nieuwbouw in Beverwijk: hoeveel wordt er gebouwd en wat is geregistreerd?

Nieuwbouw in Beverwijk leverde 320 woningen op van 2023 tot en met 2025.

Landelijk ontbrak bij 21% de bouwstartmelding; geen van de 304 andere gemeenten heeft een lager aandeel zonder melding (CBS 86098NED (BAG), stand augustus 2026).

Opgeleverde nieuwbouw zonder bouwstartmelding in Beverwijk, per jaar (bron: CBS 86098NED, 2026 voorlopig)
Jaarzonder bouwstart (%)
20230,0
20240,0
20250,0

Methode en alle gemeenten.

Woningbezit Beverwijk: wie bezit de woningen en wat doet de beleggerskorting 2027?

Van de woningen in Beverwijk wordt 11,5% niet door de eigenaar bewoond.

Verder is 35,8% corporatiebezit; bij de gemiddelde verkoopprijs van 419.001 euro scheelt de lagere overdrachtsbelasting voor beleggers per 1 januari 2027 4.190 euro per aankoop (CBS 82900NED en 83625NED, 2025).

Het Belastingplan 2027 verlaagt de overdrachtsbelasting voor woningen die de koper niet zelf bewoont per 1 januari 2027 van 8 naar 7%. Bij de gemiddelde verkoopprijs in Beverwijk van 419.001 euro scheelt dat 4.190 euro per aankoop. De Tweede en Eerste Kamer moeten het plan nog aannemen.

Methode en alle gemeenten.

Stroomstoring in Beverwijk: krijg je een vergoeding?

Bij een stroomstoring in Beverwijk van vier uur of langer krijgt een huishouden een vergoeding van de netbeheerder.

De vergoeding is 35 euro bij een onderbreking van 4 tot 8 uur, met 20 euro erbij voor elke 4 uur extra. Liander maakt het bedrag binnen zes maanden over, zonder dat je erom hoeft te vragen (ACM).

Geen vergoeding bij onderhoud dat minstens drie dagen vooraf is aangekondigd en bij storingen in het hoogspanningsnet. De regeling geldt voor aansluitingen tot en met 3x25A; meld een storing zelf als Liander die niet kent.

Beverwijk vergeleken met de buurgemeenten

Beverwijk zit met minstens 45,3% drie fasen 3,3 procentpunt boven het gemiddelde van de 3 buurgemeenten (42,0%); Heemskerk scoort hoger.

Beverwijk en de gemeenten die eraan grenzen: drie fasen, energierekening 2027, stookkosten bij een normale winter en energiearmoede 2024
Gemeente3-fase minstens (%)energierekening 2027 (euro)stoken normaal (euro)energiearmoede (%)
Beverwijk45,3+1519034,7
Heemskerk51,6+1519034,2
Velsen36,5+1519495,9
Zaanstad38,0+1509246,4

Alle 342 gemeenten · andere gemeente kiezen.

Veelgestelde vragen over energie in Beverwijk

Hoe vraag ik 3-fase aan in Beverwijk?

Via mijnaansluiting.nl; Liander stuurt daarna een prijsopgave. In Beverwijk heeft minstens 45,3% van de 21.374 aansluitingen al drie fasen.

Kan ik in Beverwijk een laadpaal van 11 kW thuis aansluiten?

Alleen met een 3-fase-aansluiting. In Beverwijk heeft minstens 45,3% en hoogstens 59,6% van de aansluitingen drie fasen. Op een fase laadt dezelfde paal op 3,7 tot 7,4 kW.

Welke netbeheerder heeft Beverwijk?

Liander, voor 21.374 kleinverbruikaansluitingen (peiljaar 2026). Een verzwaring of nieuwe aansluiting vraag je aan via mijnaansluiting.nl.

Hoeveel betaalt een huishouden in Beverwijk in 2027 meer voor energie?

151 euro per jaar bij 790 m3 gas en 2.340 kWh: de energiebelasting daalt met 11 euro en de netkosten stijgen met 162 euro.

Hoe vraag ik energietoeslag aan in Beverwijk?

Een landelijke energietoeslag is er niet meer. Het Noodfonds Energie opent op 4 januari 2027; in Beverwijk had in 2024 4,7% van de huishoudens energiearmoede. Gemeentelijke hulp loopt via de gemeente Beverwijk.

Wat kost stoken in Beverwijk deze winter?

903 euro bij een normale winter, 801 euro bij een zachte en 1.150 euro bij een koude winter, geraamd voor oktober 2026 tot en met maart 2027.

Zo hebben wij geteld
  • [01] Drie fasen per wijk: open kleinverbruikdata Liander, peiljaar 2026; koppeling postcode naar wijk via CBS 2025. Methode en CSV.
  • [02] Wachtlijst en netcapaciteit: Capaciteitskaart Netbeheer Nederland, stand 24 augustus 2026. Methode en CSV.
  • [03] Energierekening 2027: Belastingplan 2027, nettarieven en CBS 81528NED; berekend op 15 september 2026. Methode en CSV.
  • [04] Stookkosten: CBS 86333NED en KNMI-station Schiphol Airport; raming stookseizoen 2026/2027. Methode en CSV.
  • [05] Energiearmoede: TNO/CBS Monitor Energiearmoede 2025, cijfers 2024. Methode en CSV.
  • [06] Noodfonds Energie: Rijksoverheid, 29 september 2026. Vergoeding bij stroomstoring: ACM.
  • [07] Energielabels: RVO Labelregister via Klimaatmonitor, peiljaar 2025. Methode en CSV.
  • [08] Nieuwbouw: CBS 86098NED (BAG), stand augustus 2026. Methode en CSV.
  • [09] Woningbezit: CBS 82900NED en 83625NED, 2025. Methode en CSV.

Geteld verkoopt niets en ontvangt geen vergoeding voor een plek in onze onderzoeken. We gebruiken geen affiliate-links en verkopen geen persoonsgegevens of leads.